Τα βιβλία μας ενώνουν

Της Λιάκου Μαρίας, μαθήτριας της Β΄Λυκείου

Tην Πέμπτη 4 Απριλίου 2019, επίσκεψη πραγματοποιήθηκε από μέλη της Β’ και της Γ’ Λυκείου του εθελοντικού προγράμματος, στη μονάδα προσωρινής φιλοξενίας παιδιών και εφήβων «Το σπίτι της Άρσις».Σκοπός ήταν η προσφορά των βιβλίων που συγκεντρώθηκαν  στα πλαίσια της νέας βιβλιοθήκης για τα παιδιά της Άρσις, το λεγόμενο «Ράφι της Αγάπης».  Διαβάστε περισσότερα “Προσφορά βιβλίων από την ομάδα εθελοντισμού του σχολείου μας στο «σπίτι της Άρσις»”

Διδακτική επίσκεψη στην έκθεση “Οι εφευρέσεις του Leonardo da Vinci”

Στο πλαίσιο του μαθήματος “Εισαγωγή στην επιστήμη των Η/Υ”
οι μαθητές της Β’ Λυκείου παρακολούθησαν την Πέμπτη 11/4/2019 την περιοδική έκθεση :

“Οι εφευρέσεις του Leonardo da Vinci”

Συνοδοί καθηγητές: Μπαργούλη Α., Γιαννάκη Β., Παπαγεωργίου Α., Πόγα Α., Τσιπροπούλου Ε., Χολέβα Α.

ΒΟΤΑΝΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ

Διδακτική επίσκεψη του τμήματος Α΄2, στα πλαίσια του μαθήματος
Γεωλογία και Διαχείριση Φυσικών Πόρων.
Πέμπτη 4-4-19.
Συνοδοί καθηγητές Μαρμαγκά Π. – Ζαχαρίου Δ.
Γνωριμία των μαθητών με τον κόσμο των φυτών, των δένδρων και τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά τους.