Υποδοχή γαλλικού σχολείου Victor Louis de Talence – Bordeaux

Σήμερα 9 Απριλίου 2024 το σχολείο μας είχε τη χαρά και την τιμή να υποδεχθεί το γαλλικό σχολείο Victor Louis de Talence – Bordeaux. Εικοσιπέντε μαθητές με τους πέντε καθηγητές τους περιηγήθηκαν στους χώρους του σχολείου, γνώρισαν τους εκπαιδευτικούς και τους μαθητές του σχολείου μας, παρακολούθησαν μαθήματα και συμμετείχαν σε ομαδικά παιχνίδια. Μοναδική εμπειρία για μαθητές και καθηγητές! Η επίσκεψη συντελέστηκε στο πλαίσιο κινητικότητας του ERASMUS + του γαλλικού σχολείου μετά από συνεργασία eTwinning με το σχολείο μας με θέμα: “Past and contemporary refugees”. Ευχαριστούμε θερμά το Δήμο Ωραιοκάστρου για τη στήριξη του στις εκδηλώσεις μας. Οι συνεργάτες του ανταποκρίθηκαν με προθυμία σε ό,τι ζητήσαμε. Την Πέμπτη 11 Απριλίου θα πραγματοποιηθεί δεύτερη επίσκεψη με παρουσιάσεις και από τα δύο σχολεία.