Έναρξη νέας σχολικής χρονιάς – Αγιασμός

Αγαπητοί γονείς αγαπητά μας παιδιά, η νέα σχολική χρονιά ξεκινά φέτος χωρίς τα υγειονομικά μέτρα των προηγούμενων ετών και θέλουμε να πιστεύουμε ότι όλα θα κυλίσουν ομαλά. Είναι προσωπική ευθύνη όλων όμως να προσέχουμε για να είμαστε όλοι ασφαλείς και υγιείς. Το πρώτο κουδούνι για φέτος στο σχολείο μας θα χτυπήσει στις 08:45 και θα πρέπει όλοι να δώσουμε το παρόν. Οι μαθητές και οι μαθήτριες μετά την προσευχή θα τοποθετηθούν στα τμήματά τους. Θα ακολουθήσει ο Αγιασμός που έχει προγραμματιστεί για τις 09:50. Στη συνέχεια θα μοιραστούν τα βιβλία και τα παιδιά αφού πάρουν πρόγραμμα για την Τρίτη 13-9 θα σχολάσουν. Θα σας παρακαλούσαμε όλα τα παιδιά να έρθουν με τσάντα στο σχολείο για να πάρουν τα βιβλία τους. Καλή σχολική χρονιά!!!

ΙΩΑΝΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΠΕ03 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ